Tulokset 2019

26.10. Seinäjoki KV Paavo Mattila

Ikurin Imperator Leonum ERI JUK1 SA PU3 VARASERT
Ikurin Fedja Patrus ERI VAK2 SA

Ikurin Hasta Bonita ERI NUK1 SA PN3 VARASERT

Ikurin Divina Diva ERI VAL SA
Ikurin Gaudeamus Igitur ERI VAL SA
Ikurin Gratia Speciali ERI VAK4 SA

Ikurin Xmas Light ERI VEK2 SA 

Kennel Ikurin KAK2 KP

6.10. Hämeenlinna RN Reet Lint EE

Ikurin Imperator Leonum ERI JUK1 SA PU1 SERT ROP

Ikurin Heros Maximus ERI NUK1 SA PU3

Ikurin Gesta Fabella ERI AVK1 SA PN3 VARASERT


5.10. Hämeenlinna RN Maija Lehtonen

Ikurin Imperator Leonum ERI JUK1 SA PU1 SERT  ROP RYP1 BIS1
Ikurin Hic Hoc ERI JUK2

Ikurin Heros Maximus EH NUK1

Ikurin Gesta Fabella ERI AVK2

Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-ryhmä

22.9. Hyvinkää RN Tuula Savolainen

Ikurin Fides Mundus EH AVK3

14.9. Porvoo KR Kimmo Mustonen

Ikurin Xmas Light ERI VEK1 SA PN4 VET-ROP

31.8. Kouvola RN Paavo Mattila

Ikurin Genius Loci ERI AVK1 SA PN1 SERT VSP FI MVA

18.8. Heinola KR Laurent Heinesche  LUX

Ikurin Gaudeamus Igitur EH VAK2

17.8. Kajaani RN Helin Tenson EE

Ikurin Hasta Bonita ERI JUK1 SA PN3 VARA-SERT
Ikurin Hedera Auris JUN ERI (myöhästyi kilpailuluokasta)

Ikurin Gratia Speciali ERI AVK1 SA PN1 SERT ROP FI MVA

17.8. Kouvola KR Boris Spoljarc CR

Ikurin Imperator Leonum ERI JUK1 SA PU1 SERT VSP

Ikurin Genius Loci ERI AVK1 SA PN4 VARA-SERT
Ikurin Xmas Day ERI VEK1 SA PN2 ROP-veteraani

17.8. Rovaniemi RN Katja Korhonen

Ikurin Gratissima Filia ERI AVK1

11.8. Mäntsälä RN Zidy Munsterhjelm-Ehnberg

Ikurin Heros Maximus ERI JUK2 SA PU4

Ikurin Expecto Amor ERI VAK1 SA PU2

4.8. Maalahti RN Maija Mäkinen

Ikurin Hoc Tempore ERI JUK1 SA PU1 SERT VSP

Ikurin Xmas Light ERI VEK1 ROP-veteraani 

3.8. Ii RN Tuula Pratt

Ikurin Gratissima Filia EH AVK1

3.8. Kuopio KV Hans Almgren SE

Ikurin Imperator Leonum ERI JUK2 SA PU3 VARASERT
Ikurin Fides Mundus ERI AVK1
Ikurin Bene Agis EH VAK2

Ikurin Hedera Auris ERI JUK1 SA PN2 VARASERT
Ikurin Hasta Bonita ERI JUK2 SA
Ikurin Genius Loci ERI AVK2 SA
Ikurin Xmas Day ERI VEK1 SA PN4 ROP-veteraani

Kennel Ikurin KAK2 KP

28.7. Suonenjoki Esa Ruotsalainen

Ikurin Hedera Auris EH JUK2

27.7. Espoo KR Sari Holopainen

Ikurin Imperator Leonum PEK1 KP ROP-pentu

Ikurin Genius Loci ERI AVK1 PN2 SERT

27.7. Pori KV Juha Kares

Ikurin Xmas Light ERI VEK2 SA

20.7. Kalajoki KV Stavros Argyrou CY

Ikurin Gesta Fabella ERI AVK2 

Ikurin Aurea Corona ERI VAK3

Ikurin Xmas Light ERI VEK2

20.7. Kemi KR Linda Volarikova SK

Ikurin Gratissima Filia ERI AVK1

14.7. Lahti PN Tarja Löfman

Ikurin Imperetor Leonum PEK1 KP ROP-pentu RYP1

13.7. Mäntsälä PN Jarmo Vuorinen

Ikurin Imperetor Leonum PEK1 KP ROP-pentu RYP2

14.7. Oulu KV Satu Ylä-Mononen

Ikurin Fedja Patrus ERI VAK3 SA PU4

Ikurin Hasta Bonita ERI JUK1 SA PN3 varasert 
Ikurin Hedera Auris ERI JUK3

Ikurin Gratia Speciali ERI AVK1 SA 
Ikurin Gratissima Filia ERI AVK2 

Kennel Ikurin KAK2 KP

13.7. Oulu NORD Marja Talvitie

Ikurin Hasta Bonita ERI JUK1 SA PN1 SERT NORD SERT VSP
Ikurin Hedera Auris EH JUK3

Ikurin Gratia Speciali ERI AVK1 SA PN3
Ikurin Gratissima Filia ERI AVK2 SA PN4

Kennel Ikurin KAK2 KP

13.7. Mikkeli KR Anneli Pukkila

Ikurin Tua Res VD ERI VEK1 SA PU2 ROP-veteraani

Ikurin Gaudeamus Igitur ERI AVK1 SA PN1 VSP

7.7. Tuusula NORD Sara Nordin SE

Ikurin Imperator Leonum PEK1 KP ROP-pentu

Ikurin Hic Hoc ERI JUK1 SA PU2 SERT
Ikurin Honores Ursus ERI JUK2

Ikurin Fedja Patrus ERI VAK3

Ikurin Harmonia Optima ERI JUK2 SA

Ikurin Genius Loci ERI AVK1 SA PN4 varasert

Ikurin Divina Diva ERI VAK1 SA PN2

Ikurin Xmas Day ERI VEK1 SA ROP-veteraani

Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-ryhmä

6.7. Orivesi KR Tuula Savolainen

Ikurin Gesta Fabella EH AVK2

6.7. Tuusniemi RN Jurate Butkiene LT

Ikurin Fides Mundus ERI AVK1

Ikurin Gaudeamus Igitur ERI AVK1 SA PN1 SERT ROP FI MVA
Ikurin Gratissima Filia ERI AVK2

15.6. Heinävesi RN Juha Putkonen

Ikurin Hedera Auris ERI JUK1 SA PN1 SERT ROP

9.6. Alavus KR Esa Ruotsalainen

Ikurin Imperator Leonum PEK 1 KP ROP-pentu

Ikurin Heros Maximus ERI JUK1

Ikurin Fedja Patrus EH VAK2

Ikurin Harmonia Optima ERI JUK1 SA PN1 SERT ROP

Ikurin Genius Loci ERI NUK1 SA

Ikurin Gratia Speciali ERI AVK1 SA PN4 VASERT

Ikurin Divina Diva ERI VAK1 SA PN2

Ikurin Xmas Light ERI VEK1 ROP-VET

Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-KASV

30.5. Kangasniemi KR Leni Finne

Ikurin Honores Ursus EH JUK2

Ikurin Fedja Patrus ERI VAK1 SA PU2

Ikurin Harmonia Optima ERI JUK1 SA PN1 SERT ROP

Ikurin Gaudeamus Igitur EH NUK1

Ikurin Divina Diva ERI VAK1 SA PN3

Ikurin Xmas Day ERI VEK1 SA PN2 ROP-VET

Kennel Ikurin ROP-KASV

26.5. Keuruu RN Kirsi Honkanen

Ikurin Harmonia Optima ERI JUK1 SA PN1 SERT ROP

26.5. Sodankylä RN Saija Juutilainen

Ikurin Gratissima Filia ERI NUK1

25.5. Sodankylä RN Leila Kärkäs

Ikurin Gratissima Filia ERI NUK1 SA PN2
Ikurin Gratia Speciali ERI NUK2 SA PN3

19.5. Seinäjoki RN Erika Häkkinen

Ikurin Xmas Light ERI VEK1 SA PN1 VSP ROP-VET

18.5. Luoto (Pietarsaari) RN Hanna-Riina Aho

Ikurin Historia Nova ERI JUK1 SA PN2 SERT

Ikurin Aurea Corona ERI VAK1 SA PN1 ROP

Ikurin Xmas Light ERI VEK1 SA PN4 ROP-VET

18.5. Rautjävi RN Maija Mäkinen

Ikurin Hedera Auris EH JUK2

18.5. Taivalkoski RN Katja Korhonen

Ikurin Gratia Speciali ERI AVK1 PN1 SERT ROP

12.5. Iisalmi Nord Zorica Blomqvist

kurin Honores Ursus ERI JUK1 SA PU1 SERT NORDSERT VSP

Ikurin Fedja Patrus ERI VAK2

Ikurin Hasta Bonita ERI JUK1 SA PN4 VASERT
Ikurin Hedera Auris ERI JUK2

Ikurin Gratia Speciali ERI AVK1 SA PN2 SERT VARANORDSERT

Ikurin Divina Diva ERI VAK1 SA PN1 ROP RYP1

Ikurin Xmas Day ERI VEK1 SA

Kennel Ikurin KAK1 KP ROP BIS2


5.5. Tampere KV Brian Carroll IR

Ikurin Honores Ursus ERI JUK2

Ikurin Fedja Patrus VAL ERI 

kurin Harmonia Optima ERI JUK1 SA PN1 SERT VSP

Ikurin Gaudeamus Igitur NUO EH 
Ikurin Gesta Fabella ERI NUK1
Zandvoort Purrssonal Look NUO EH

Ikurin Divina Diva ERI VAK3 

Ikurin Xmas Day EH VEK1
Ikurin Xmas Light EH VEK2 

Kennel Ikurin KAK2 KP


4.5. Tampere NORD Markku Mähönen

Ikurin Harmonia Optima ERI JUK1 SA SERT

Ikurin Gaudeamus Igitur EH NUK2

Ikurin Divina Diva ERI VAK2 SA PN4

Ikurin Xmas Day ERI VEK1 SA PN2 ROP-Veteraani NORD-VARASERT

Kennel Ikurin KAK2 KP

1.5. Lahti RN Tuula Savolainen

Ikurin Heros Maximus ERI JUK1

Ikurin Alfa Nova ERI VAK2 PU3
Ikurin Canis Eximus ERI VAK3

Ikurin Xmas Box ERI VEK1 SA PU2 ROP-Veteraani

Ikurin Elatio Regina ERI VAK1 SA PN2

Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-ryhmä BIS3

28.4. Kouvola RN Tanya Ahlman-Stockmari

Ikurin Heros Maximus ERI JUK1 SA PU1 SERT ROP
Ikurin Hic Hoc ERI JUK2

20.4. Imatra NORD Jussi Liimatainen

Ikurin Hic Hoc ERI JUK1 SA PU1 SERT NORD SERT ROP

Ikurin Gaudemus Igitur ERI NUK1

14.4. Kitee RN Hedi Kumm EE

Ikurin Honores Ursus ERI JUK1 SA PU2 SERT

Ikurin Fedja Patrus ERI VAK1 SA PU1 ROP

Ikurin Hedera Auris ERI JUK2

13.4. Vaasa KV Per-Harald Nymark NO

Ikurin Harmonia Optima ERI JUK1 SA PN4 SERT
Ikurin Hasta Bonita ERI JUK2 SA 

Ikurin Gratia Speciali ERI AVK1 SA VASERT

Ikurin Divina Diva ERI VAK1 SA PN1 CACIB VSP

Ikurin Xmas Light ERI VEK3 SA

Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-ryhmä (BIS5)


6.4. Kempele EN Esa Ruotsalainen

Ikurin Hoc Tempore EH JUK4
IKurin Honores Ursus JUN EH

Ikurin Alfa Nova ERI VAK4 SA 
Ikurin Bonum Omen VAL EH
Ikurin Fedja Patrus VAL ERI Kaunein uroksen pää

Ikurin Tua Res VD ERI VEK1 SA PU3 VET-VSP

Ikurin Harmonia Optima ERI JUK2 SA 
Ikurin Hasta Bonita ERI JUKJ1 SA PN2 VASERT
Ikurin Hedera Auris JUN ERI

Ikurin Gaudeamus Igitur ERI NUK1 SA

Ikurin Gratia Speciali ERI AVK1 SA PN1 SERT ROP Kaunein nartun pää

Ikurin Divina Diva VAL ERI  
Ikurin Elatio Regina VAL ERI SA

Ikurin Xmas Day ERI VEK3 SA
 Ikurin Xmas Light ERI VEK2 SA 

Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-ryhmä

Ikurin Elatio Regina JÄK1 KP ROP-jälkeläisryhmä

Ikurin Honores Ursus ja Ikurin Hedera Auris Paras pari


30.3. Lahti KV Maarit Hassinen

Ikurin Hic Hoc ERI JUK2 SA
Ikurin Heros Maximus EH4
IKurin Honores Ursus EH

Ikurin Alfa Nova ERI VAK2 SA PU3 VACACIB
Ikurin Expecto Amor ERI

Ikurin Xmas Star ERI VEK1 SA VSP-veteraani

Ikurin Harmonia Optima ERI JUK2 SA VASERT

Ikurin Gesta Fabella ERI NUK1 SA

Ikurin Gaudeamus Igitur ERI 
Ikurin Genius Loci ERI AVK2 SA

Ikurin Divina Diva ERI VAK1 SA PN1 CACIB VSP   
Ikurin Elatio Regina ERI VAK3 SA

Ikurin Vera Causa ERI VEK4
Ikurin Xmas Day ERI VEK2 SA 
Ikurin Xmas Light ERI VEK3 

Kennel Ikurin KAK2 KP 

3.3. Joensuu Winter-Karelia NORD Liz-Beth Liljeqvist SE

Ikurin Honores Ursus ERI JUK2 SA VASERT
Ikurin Heros Maximus ERI JUK3

Ikurin Fedja Patrus ERI VAK3 SA

Ikurin Stella Polaris ERI VEK2 SA PU2
Ikurin Tua Res VD ERI VEK! SA PU1 ROP ROP-veteraani

Ikurin Harmonia Optima ERI JUK2 SA PN2 SERT NORD-VASERT
Ikurin Hasta Bonita ERI JUK2 SA
Ikurin Hedera Auris ERI JUK4

Ikurin Gaudeamus Igitur ERI NUK3
Ikurin Genius Loci ERI NUK1 SA

Ikurin Gratia Speciali ERI AVK1 SA VASERT

Ikurin Vera Causa ERI VEK3
Ikurin Xmas Day ERI VEK1 SA PN3 VSP-veteraani
Ikurin Xmas Party ERI VEK2 SA

Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-ryhmä



2.3. Joensuu Winter-Karelia KV Pertti Ståhlberg

Ikurin Heros Maximus ERI JUK2 SA
Ikurin Honores Ursus ERI JUK3 

Ikurin Fedja Patrus ERI VAK3 

Ikurin Stella Polaris ERI VEK1 SA PU4 VSP-veteraani

Ikurin Harmonia Optima ERI JUK3 SA
Ikurin Hasta Bonita ERI JUK1 SA PN2 SERT
Ikurin Hedera Auris ERI 

Ikurin Gaudeamus Igitur ERI NUK3
Ikurin Genius Loci ERI NUK2 

Ikurin Gratia Speciali ERI AVK1 SA VASERT VACACIB

Ikurin Vera Causa ERI VEK3
Ikurin Xmas Day ERI VEK1 SA PN1 ROP-veteraani VSP
Ikurin Xmas Party ERI VEK4 

Kennel Ikurin KAK2 KP 

2.2. Parkano RN Jouko Leiviskä

Ikurin Xmas Light EH VEK1

19.1. Turku KV Sandra Mashford AUS

Ikurin Stella Polaris ERI VEK1 SA VSP-VET

Ikurin Genius Loci ERI NUK2 SA

Ikurin Gaudeamus Igitur ERI AVK3 SA
Ikurin Gratia Speciali ERI AVK1 SA PN1 SERT CACIB VSP

Ikurin Vera Causa ERI VEK1 SA ROP-VET

Kennel Ikurin KAK 1 KP BIS2

12.1. Kajaani KV Hanna-Riina Aho

Ikurin Hedera Auris PEK1 KP ROP-pentu

Ikurin Gratia Speciali ERI JUK2 SA PN2 VARASERT VARACACIB